Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

3425 Views Септември 11, 2017 Наша тема Редакција Емагазин

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори.

Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени листови, доставени до Државната комисија за спречување корупција, додека биле или се на некоја друга функција.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот пријавил градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, кој повторно е кандидат за градоначалник, а овие податоци ги доставил кога го добил последниот мандат.

Според неговиот анкетен лист на свое име има само куќа во Прилеп, проценета на 1,9 милиони денари, но нема податок колкава е.

Нема податок ни чие е моторното возило Киа спортиџ, проценето на над 1 милион денари.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Општина Прилеп

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Зијадин Села

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Благој Бочварски

Со сопругата заедно имаат четири стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник Шилегов

Има само автомобил: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Таравари

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Стефан Богоев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.