(ВИДЕО) Скопјани ги разбудија авионите што прскаат против комарци

940 Views Септември 11, 2017 Локално Никола Осило

Четири авиони кои прскаа против комарци утрово ги разбудија скопјани летајќи над градот на многу ниска височина.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!