Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство

475 Views Септември 11, 2017 Балкан Редакција Емагазин

Британскиот актер и режисер Ралф Фајнс доби српско државјанство, пренесуваат српските медиуми.

Одлуката е потпишана пред неколку дена од српската премиерка Ана Брнабиќ и е објвена во „Службен весник“.

Фајнс во Белград снима филм за најголемиот балетан на сите времиња Рудолф Нуреев.

Фајнс во 2010 година во Белград го снимаше филмот „Кориолан“ во Белград. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.