Заменик министерот за образование Висар Ганиу поднесе оставка, се кандидира за градоначалник

Заменик министерот за образование, Висар Ганиу поднесе оставка, за да се кандидира за градоначалник на скопската општина Чаир, информираа денеска од ДУИ.

Висар е доктор по физичка култура и е поранешен тренер на фудбалскиот клуб „Шкупи“.

Фото: Фејсбук/Висар Ганиу

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.