Каков имот има кандидадот за градоначалник на ДУИ, Висар Ганиу

4910 Views Септември 13, 2017 Наша тема Петре Димитров

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори.

Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени листови, доставени до Државната комисија за спречување корупција, додека биле или се на некоја друга функција.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот пријавил кандидатот за градоначалник за Чаир од ДУИ, Висар Ганиу, кој поднесе оставка од позицијатата заменик министер за образование и наука, а ова е неговиот анкетен лист поднесен како заменик министер.На свое име пријавил стан од 86 метри квадратни во Скопје, за кој нема проценка колку вреди и возило Фолксфаген голф, проценето на 615 илјади денари.

На име на брачниот другар пријавил уште едно возило, Рено клио и плата, а на свое име плата од 50 илјади денари и кредит, за кој нема податоци дали го исплатил.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Висар Ганиу

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Максим Димитриевски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Зијадин Села

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Благој Бочварски

Со сопругата заедно имаат четири стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник Шилегов

Има само автомобил: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Таравари

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Стефан Богоев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Петре Димитров

Професионален дипломиран новинар со долгогодишно искуство. Најмногу сака да патува и да прави возбудливи репортажи, но за да јавноста биде објективно информирана следи и бизнис и политика.