Гривас Ефстатхиос избран за претседател на Одборот на директори на ОКТА

609 Views Септември 13, 2017 Бизнис Никола Осило

Одборот на директори на ОКТА АД  Скопје на својот редовен состанок одржан на 12.09.2017 одлучи Гривас Ефстатхиос да биде избран за претседател на Одборот на директори на компанијата и вршител на должност член на Одборот на директори, како замена на Николаос Скандалис по неговата оставка, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Назначувањето на новиот член на Одборот на директори ќе биде потврдено на првото наредно Собрание на акционерите на ОКТА“, соопшти компанијата.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!