Кои се кандидатите за градоначалници од ВМРО ДПМНЕ за Скопје, Гази Баба, Дебар и Росоман

За Град Скопје, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градонач.алник за престојните локални избори е Коце Трајановски, актуелен градоначалник. 

За општина Росоман, кандидат е актуелниот градоначалник Стојанче Лазов, за општина Гази Баба, актуелниот градоначалник Тони Трајковски, и за општина Дебар, Драган Клопчески, лекар во здравствениот дом во Дебар, соопшти на прес конференција, Христијан Мицкоски, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.