Саша Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на скопски Центар

Саша Богдановиќ е кандидат за градоначалник на СДСМ за скопската општина Центар,

Богдановиќ е актуелен директор на јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и е претседател на Општинската организација на СДСМ, Центар, а беше назначен и за шеф на Изборниот штаб во Центар за локалните избори.

Фото: Фејсбук/Саша Богдановиќ 

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Андреј Жерновски ја повлече независната кандидатура за градоначалник

Заев тврди дека Жерновски ќе се откаже од трката за градоначалник на општина Центар  

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.