Цените на билетите во Драмски театар се намалени за 100 денари

Цените на билетите за претставите во Драмски театар се намалени за 100 денари, објави новиот директор Сашо Тасевски.

„Во новата сезона на Драмски театар, редовна цена на билетот е 200 денари. Намален е за 100 денари од претходно. За студенти и пензионери останува 150. Детските претстави ќе бидат 150. Билет за премиера 300 денари. Мислиме овие цени се поблиску до реалниот стандард на граѓаните“, напиша Тасевски на Фејсбук.

Фото:Нова Македонија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.