(Фото) Кањон Матка е еден од најрепрезентативните ресторани за странци во Скопје

2150 Views Септември 17, 2017 Check in Редакција Емагазин

Кањон Матка е еден од најрепрезентативните ресторани за странци во Скопје.Освен што е сместен во преубава природа и самиот е направен во духот на природата, од природни материјали.

Каменот и дрвото совршено се вклопуваат во амбиентот и заедно со сезонските цвеќиња ја потенцираат убавината.

Терасата е проширена, така што освен за делот за јадење има и дел за уживање со кафе.

Странците даваат позитивни оценки за ова место, а домашните гости имаат забелешка во однос на цените. Тие отскокнуваат од цените во еден просечен ресторан.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.