Со концерти на Тања Савиќ и Јелена Розга вечерва завршува Штипска пастрамајлијада

855 Views Септември 17, 2017 Забава Редакција Емагазин

Вечерва со концертите на Тања Савиќ и на Јелена Розга завршува 11. издание на манифестација „Штипска Пастрмајлијада“. Синоќа гостите ги забавуваше Лепа Брена.

Штипските угостители се презадоволни од големиот број на гости и туристи кои викендов присуствуваат на манифестација „Штипска Пастрмајлијада“.

На манифестацијата учествувааt 35 угостители, а пастрамајлијата се продава по 120 денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.