Каков имот има кандидатот за градоначалник, Илчо Захариев

1010 Views Септември 19, 2017 Наша тема Редакција Емагазин

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори.

Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени листови, доставени до Државната комисија за спречување корупција, додека биле или се на некоја друга функција.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот има актуелниот градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, кој е повторно кандидат за оваа функција, а податоците ги поднел кога го добил мандатот.

Според неговиот анкетен лист, на свое име пријавил куќа, земјоделско земјиште и шума, стекнати од наследство, во Звегор, Делчево.

На име на брачниот другар пак пријавил два стана во Штип, едниот стекнат со наследство од по 66 и 67 метри квадратни, и двата проценети на 1,1 милион денари.

Има две возила, Полски Фиат и пежо 206, а нема податок чиво е возилото Форд Фокус.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Илчо Захариев

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Ивица Коневски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Јохан Тарчуловски

Има само автомобил: Каков имот има кандидатот за градоначалник, Саша Богдановиќ

Има четири стана: Каков имот пријавила кандидатката за градоначалник Теута Арифи

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Коце Трајановски

Каков имот има кандидадот за градоначалник на ДУИ, Висар Ганиу

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Максим Димитриевски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Зијадин Села

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Благој Бочварски

Со сопругата заедно имаат четири стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник Шилегов

Има само автомобил: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Таравари

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Стефан Богоев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.