Каков имот има кандидатот за градоначалник, Иван Франгов

1072 Views Септември 20, 2017 Наша тема Редакција Емагазин

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори.

Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени листови, доставени до Државната комисија за спречување корупција, додека биле или се на некоја друга функција.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот има актуелниот градоначалник на Гевгелија, Иван Франгов, кој повторно е кандидат за истата функција, а оваа се податоците кои ги доставил кога го добил последниот мандат.

Според неговиот анкетен лист, пријавил куќа на име на родителите од 160 метри квадратни во Гевгелија, проценета на 10 милиони денари, и земјиште на име на родителите и брачниот другар, во Гевгелија и Стојаково.

Како заеднички имот пријавил градежно земјиште, а пријавил и договор за градба, но не навел на што. Договорот е со вредност од 3,5 милиони денари.

Вози Митцубиши Лансер, проценет на 800 илјади евра, а на име родителите пријавил возило Лада нива.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Иван Франгов

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Илчо Захариев

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Ивица Коневски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Јохан Тарчуловски

Има само автомобил: Каков имот има кандидатот за градоначалник, Саша Богдановиќ

Има четири стана: Каков имот пријавила кандидатката за градоначалник Теута Арифи

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Коце Трајановски

Каков имот има кандидадот за градоначалник на ДУИ, Висар Ганиу

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Максим Димитриевски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Зијадин Села

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Благој Бочварски

Со сопругата заедно имаат четири стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник Шилегов

Има само автомобил: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Таравари

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Стефан Богоев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.