Промени во Надзорниот одбор на „Македонски железници-транспорт“

406 Views Септември 21, 2017 Бизнис Никола Осило

Башким Османи од Куманово и Халил Сујлемани од Боговиње се назначени за независни членови на Надзорниот одбор на „Македонски железници-транспорт“.

Промената во НО на железницата е евидентирана во Централниот регистер на Република Македонија.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!