Каков имот има кандидатот за градоначалник, Ратко Димитровски

2036 Views Септември 22, 2017 Наша тема Редакција Емагазин

Во пресрет на локалните избори, еМагазин стартува со нов серијал, во кој ќе Ви преставивме со каков имот располагаат дел од кандидатите за градоначалници за престојните локални избори.

Напоменуваме дека користиме податоци од нивните анкетени листови, доставени до Државната комисија за спречување корупција, додека биле или се на некоја друга функција.

Овојпат Ви пренесуваме каков имот пријавил, актуелниот градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски, кој е повторно кандидат за градоначалник, а оваа се податоците кои ги доставил кога го добил последниот мандат.

На свое име земјиште во Сопиште и Кочани, а како заеднички имот пријавил куќа во Кочани од 205 метри квадратни.

На име на брачниот другар пријавил куќа за одмор во Кочани и земјиште.

Вози Смарт, а брачниот другар Мерцедес.

На свое име има и сопственички удели, акции, обврзници, но и кредит од 190 милиони денари.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Тони Трајковски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Иван Франгов

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Илчо Захариев

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Ивица Коневски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Јохан Тарчуловски

Има само автомобил: Каков имот има кандидатот за градоначалник, Саша Богдановиќ

Има четири стана: Каков имот пријавила кандидатката за градоначалник Теута Арифи

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Коце Трајановски

Каков имот има кандидадот за градоначалник на ДУИ, Висар Ганиу

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Максим Димитриевски

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Марјан Ристески

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Зијадин Села

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Благој Бочварски

Со сопругата заедно имаат четири стана: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник Шилегов

Има само автомобил: Каков имот пријавил кандидатот за градоначалник, Таравари

Каков имот има кандидатот за градоначалник, Стефан Богоев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.