Кои секс пози им се омилени на жените?

1444 Views Септември 26, 2017 18+ Камелија Делија

Слично како и мажите, и жените имаат омилени пози во сексот кои им носат најмногу уживање. Женската фантазија опфаќа разни пози, но постојат неколку на кои жените не можат да им одолеат.

Мисионерска поза

Мисионерската поза е дефинитивно потценета. За жените ова е една од најдобрите позиции, бидејќи на овој начин можат лесно да дојдат до оргазам без многу труд или акробации. Оваа класична поза е идеална за дамите кои сакаат да ја осетат силата на партнерот.

Жената одозгора

Повеќето жени сакаат да бидат над партнерот, бидејќи така имаат чувство на контрола на играта, а чувството на доминација често е афродизијак. Кога жената е врз мажот може да се прават разни пози и нема потреба од ограничување само на една класична позиција.

Позата лажица

Оваа поза е популарна и кај двата пола. Жената и мажот лежат странично припиени еден до друг, а рацете на партнерот се околу нејзиното тело. Ова е многу удобна поза која овозможува допири и многу нежности, а не треба да се заборави дека кожата е многу осетлива на допир и може да биде нагласено ерогена зона.

Секс на маса

Ова е уште една омилена поза. Жената треба да седне на некоја рамна површина која е на ниво на половината на мажот. Тоа ќе му овозможи на партнерот слобода во движењето. Оваа поза може да се проба на трпезариската маса, на машината за перење, на автомобилот или пак каде и да ве одведе фантазијата.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести