(Галерија) Прошетајте се низ „Фламинго„, еден од најексклузивните хотели и најубавото казино во Македонија

9616 Views Октомври 3, 2017 Check in Редакција Емагазин

Хотелот и казино „Фламинго“ во Гевгелија неодамна доби награда од Министерство за економија за хотел со најквалитетна понуда.

Дека наградата не е дадена што се вика „ради реда“ доказ е оваа „прошетка“ низ хотелот и казиното.

Хотелот има 41. делукс гостински соби, 11. бизнис апартмани, 6. егзекјутив апартмани и соба за лица со инвалидитет.

Хотелот има и Фитнес и Спа центар.

Хотелот и казино „Фламинго“ има и Ноќен клуб, опремен со најновата технологија за осветлување и озвучување.

Ништо без добра храна, па затоа тука се двата ресторани, Ел Греко и Ла Кучина, а храната е подготвена од врвни светски готвачи.

Хотелот има и кофи шоп, со внатрешен и отворен дел – тераса, три бара, и Пентхаус.Казиното нема што нема. Нуди различни типови на Џекпот, со можни добивки до 10.000 евра. Можете да учествувате и во дневни лотарии

Среќата можете да си ја испробате и на 9. маси за Блекџек, 1. Карипски Стад Покер, 2. Ултимејт Тексас Покера, 6. Тексас Холдем покера, 11. Американски рулета и 1. маса Руски Покер.

Тука е и ексклузивно ВИП казино за постраствените и попребирливите играчи, кои во софистицираната ВИП соба со високи лимити им гарантира персонализирана услуга и најексклузивно играчко искуство во овој регион.

ВИП казиното содржи елегантен салонски дел со величенствена купола, а има 3 маси за американски рулет и 2 Блекџека.

За пребирливите играчи тука е и VIP SLOT ROOM, со повисоки лимити и секако, со повисоки награди. 15 слот машини се поврзани на посебен Book of Ra jackpot, само во оваа соба.

Казиното има и 942 слот машини од најпопуларните светски брендови, распоредени на два спрата.

Повеќе инфо ОВДЕ.

Фото: Фламинго

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(Фото) ТОП 4 Хотели во Македонија со најдобра спа понуда

(Фото) ТОП 5 Хотели во Македонија со најквалитетна понуда

(Фото) Хотели во Македонија со најдобра нова туристичка понуда

(Фото) ТОП 5 Најуспешни ресторани во Македонија

(Фото/видео) Кои се најдобрите хотели во Македонија во планински предел

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.