На деветмесечната Николија и требаат средства за лекување во Германија

На деветмесечната Николија од Неготино и е дијагностициран голем „Porenzephaler”, дефект на мозокот и секојдневно имала мозочни грчеви кои со тек на време станувале се полоши.

Таа во моментов е на лекување во Есен, Германија. За почеток потребни и се 11.000 евра.

Сите кои што се можност да донираат за Николија, можат да го сторат тоа на жиро-сметката 200001907750984, Трајче Динов, со назнака донација, или пак на телефонскиот број за донации VIP 143 461.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.