Сестрите од Битола кои мајка им ги држеше затворени со Брза помош изнесени од станот

По налог на Основното јавно обвинителство Битола, денеска полицијата влезе во станот на семејството Колевски во Битола, каде мајката со години ги чува во излација двете ќерки на возраст од 34 и 35 години, објави Телма.

Со возило на Брза помош тие биле пренесени во битолската болница, а Телма неофицијално дознава дека ним им се врши преглед на Одделението за психијатрија.

Извор/фото: Телма

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.