(Видео/+18) „Гордоста“ му го уништи најуспешниот маратон во кариерата

4735 Views Октомври 7, 2017 Спорт Редакција Емагазин

Словачкиот маратонец Јозеф Урбан на маратонот во Кошице го постигна најдобриот резултат во неговата кариера, но сепак ова не беше причината поради која тој стана ѕвезда на социјалните мрежи, туку нешто сосема друго.

Имено, во завршницата на трката од шорцевите на 31-годишниот Урбан целосно излегоа неговите гениталии, што беше овековечено и со видео снимка.  

Урбан изјави дека воопшто не бил свесен за оваа „незгода“, што го потврдува и снимката на која тој сосема нормално и отпоздравува на публиката, додека неговата „гордост“ му се ниша меѓу нозете.

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести