(Фото) Бившата министерка Јанкулоска чува папагал

6923 Views Октомври 7, 2017 Живот Редакција Емагазин

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска е поприлично е активна на социјалните мрежи.

Додека на Фејсбук поставува почесто статутуси со политичка содржина, на Инстаграм споделува повеќе детали од нејзниот приватен живот.

Последните месеци таму постојано споделува фотографии од папагалот Доминик.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.