Јалова најава на БЕГ: Грејната сезона почна ама само за дел од скопјани

3593 Views Октомври 7, 2017 Локално Никола Осило

Иако беше најавено дека од денес стартува грејната сеозна во Скопје, граѓани од повеќе скопски населби меѓу кои Центар, Карпош и други реагираат дека немаат парно греење.

Тие се револтирани бидејќи не можат да се информираат зошто немаат парно, бидејќи БЕГ има вклучено автоматска секретарка која вели дека во нивните реони нема проблем со снабдувањето топлинска енергија.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!