(ФОТО) Десет села од бајките кои всушност можете да ги посетите

3816 Views Октомври 8, 2017 Прошетај се Никола Осило

Секој од нас од време навреме добива желба да избега од „сопствената кожа“, да го напушти начинот на живеење, да отпатува и никогаш да не се врати. Bored Panda направи предлог-листа на села за бегство од повеќе земји во светот кои иако изгледаат како да се од бајките постојат во реалноста.

Регион Прованса, Франција

Бајбeри, Велика Британија

Ротенбург, Германија

Гасаладур, Фарски острови

Бањоне, Италија

Халсштад, Австрија

Манорала, Италија

Гокојама, Јапонија

Хамној, Норвешка

Напуштено рибарско село во Шенгси, Кина

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!

Најчитани вести