Земјотрес повторно го стресе Охрид

470 Views Октомври 9, 2017 Локално Камелија Делија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала утринава е почувствуван во Охридскиот регион.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот е регистриран во 9:54 часот, а епицентарот бил пет километри источно од Охрид.

Магнитудата на земјотресот според Рихтер е 3,4.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.