Отворени телефонски броеви за собирање на средства за лекување на деветмесечната Николија

На деветмесечната Николија од Неготино и е дијагностициран голем „Porenzephaler”, дефект на мозокот и секојдневно имала мозочни грчеви кои со тек на време стануваат се полоши.

Таа во моментов е на лекување во Есен, Германија. За почеток потребни и се 11.000 евра.

Сите кои што се можност да донираат за Николија, можат да го сторат тоа на жиро-сметката 200001907750984, Трајче Динов, со назнака донација, или пак на телефонскиот број за донации VIP 143 461 како и на Т-Мобиле 070 143 404.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.