(ВИДЕО) Приведен сопственикот на бензинската „Макоил“

Телевизијата 24 објави дека Мите Јовановски, сопственик на бензинските „Макоил“ е приведен утринава од страна на полицијата затоа што се спротиставил на отстранувањето на реклама поставена пред неговата бензинска станица во скопската населба Лисиче.

Со Јовановски, била приведена и неговата ќерка и уште една вработена во компанијата. Телевизијата 24 објави и видео од приведувањето:

Извор/видео: ТВ 24

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.