Нормализирана дистрибуцијата на топлинска енергија во Центар

212 Views Октомври 10, 2017 Локално Редакција Емагазин

Топлинската енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар од утринава е нормализирана, соопштија од компанијата Балканенерџи (БЕГ).

Информираа дека екипите на БЕГ во текот на ноќта го отстраниле дефектот на секундарниот вод од дистрибутивната топлинска мрежа во близина на Собранието на РМ.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.