(ВИДЕО) Дачиќ на турски му пееше и на Ердоган

1373 Views Октомври 11, 2017 Балкан Редакција Емагазин

Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ, по којзнае кој пат ги покажа своите пејачки квалитети. Овој пат пред турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој е во посета на Србија.

Дачиќ на Ердоган му запеа на турски. Му ја испеа „Осман ага„.

Целиот момент го регистрира камерата на РТС:

Фото/видео: RTS Sajt - Zvanični kanal

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.