Пијан скопјанец со секира напаѓал случајни минувачи на улицата Јордан Мијалков

2601 Views Октомври 11, 2017 Локално Никола Осило

Во текот на вчерашниот ден околу 18 часот на скопската на улица „Јордан Мијалков“, 51-годишниот А.Д. од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч. (40) го паркирал своето возилото, А.Д. со секира се обидел да го повреди него и неговата сопруга М.Ч. (34) која била со нивното деветгодишно дете.

По интервенција на полицијата, А.Д. бил совладан и приведен, извршено му било алкотестирање и констатирани биле 1,78 промили на алкохол во неговата крв.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!