(ВИДЕО) Загинатото семејство од Делчево, имало билети за нов живот во Австралија

6485 Views Октомври 11, 2017 Локално Редакција Емагазин

Младото семејство Димитровски од Делчево, кое загина во сообраќајна несреќа вчера, имало планови пред себе, објави телевизијата ТВ Стар.

Според нивните пријатели, тие планирале засекогаш да се иселат од државата и да ја побараат својата ветена земја, каде ќе имаат услови за квалитетен живот, а дел од соговорниците на телевизијата велат дека веќе имале карти за Австралија.

Семејство Димитровски загина вчера попладне враќајќи се од Скопје на десетина километри пред Делчево магистралниот пат Кочани Делчево во директен судар со камион натоварен со дрва.

Повеќе во видеото на ТВ Стар:

Видео: Televizija Star

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

(ВИДЕО) Двегодишно детенце и неговите родители загинаа во сообраќајка кај Делчево

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.