(Видео) Како со хеликоптер беше спасен турист на Олимп

793 Views Октомври 12, 2017 Балкан Редакција Емагазин

Акцијата за спасување на чешки турист на висина од 2.700 метри на Олимп во Грција, стана хит во грчките медиуми.

Туристот беше успешно спасен и пренесен во болница и е вон животна опасност.

Видео: Πολεμική Αεροπορία

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.