Промена во Управниот одбор на Заводот за испитување на материјали и технологија

Донка Данаиловска и Јагода Јанковска се назначени за нови членови на Управниот одбор на Завод за испитување на материјали и развој на нови технологии - АД Скопје, објави Централниот регистар.

Тие доаѓаат на местото на Драги Димитријевски и Петар Богојевски, кои досега беа дел од Управниот одбор на Заводот за испитување материјали и развој на технологии.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.