TripAdvisor: Кои се топ 10 нaјлуксузни ресторани во Грција

Десетте најлуксузни ресторани во Грција за 2017 година за кои гласаа корисниците на светската водечка туристичка платформа TripAdvisor се наоѓаат во Атина, Санторини, Родос и Крф.

Според анализата „Funky Gourmet Restaurant“ е рангиран на прво место во Грција и на 13 место во светот на листата од 25 најдобри.

Ова се 10 најдобри ресторани во Грција за 2017 година:

1. „Funky Gourmet“- Атина

2. „Ambrosia Restaurant“-Линдос, Родос

3. „Aleria“- Атина

4. „Venetsianiko Pigadi“-Крф

5. „The Athenian House“-Санторини

6. „Melenos Roof Top Dining“-Линдос, Родос

7. „La Maison“- Санторини

8. „Eleas Gi“-Атина

9. „Varoulko“- Пиреа

10. „GB Roof Garden“- Атина

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести