Во милионска трансакција продадени акции од „Фершпед“

707 Views Октомври 12, 2017 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 4,7 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 74 акции од „Фершпед“.

Акциите се продадоа по цена од 64.554 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!