Назначени нови членови во Управниот одбор на Агенцијата за енергетика

1479 Views Октомври 13, 2017 Бизнис Камелија Делија

Бранко Дамчевски, Лаурент Ќерими и Блерим Укали се назначени за нови членови на Агенцијата за енергетика на Република Македонија, објави Централниот регистар.

Според објавата тие доаѓаат на местото на Ќерим Буши, Илија Андов и Борис Настов, кои досега беа членови во управниот одбор на Агенцијата за енергетика.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.