МРТ купува авионски билети за два милиона денари

561 Views Октомври 13, 2017 Бизнис Никола Осило

JРП Македонска радиотелевизија распиша оглас за набавка на авионски билети.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: Videohiv

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!