Зоран Димов претседател на Комората на извршители

578 Views Октомври 13, 2017 Бизнис Камелија Делија

Извршителот Зоран Димов, именуван за подрачјето на Основен суд Скопје 1 Скопје и Основен суд Скопје 2 Скопје, е нов претседател на Комората на извршители на Република Македонија (КИРМ).

Од Комората информираат дека Димов е избран за претседател на вонредно Собрание на КИРМ, одржано на 10-ти овој месец.

Досегашниот претседател на Комората Зоран Петрески во август годинава поднесе оставка од функцијата од лични причини.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.