Пуштен во употреба реновираниот оддел за интензивна нега на Клиника за детски болести

Денеска е пуштен во употреба реновираниот оддел за интензивна нега и терапија при Клиниката за детски болести.

„Одделот за интензивна нега ќе работи со истиот капацитет како и досега, со можност да се зголеми со нови вработувања на медицински персонал, со што ќе се испочитуваат високите стандарди на згрижување на најтешко болните деца, со што ќе се гарантира безбедност на пациентите“ информираат од Министерство за здравство.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.