(ВИДЕО) Арачиново ја доби првата жена градоначалник, како се славеше победата

Миликије Халими, кандидатка на СДСМ, победи во првиот круг од локалните избори и стана првата жена градоначалник на општина Арачиново.

Во репортажата на „360 степени“, која е емитува на телевизијата Алсат М, погледнете како помина изборниот ден во оваа скопска општина, како се славеше победата и кој се очекувањата од новата градоначалничка.

Видео: Алсат М/360 Stepeni/Фото: СДСМ

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Ќе се вратат ли Македонците во Арачиново?

ВМРО-ДПМНЕ веќе го казни Никола Груевски, оставката е прашање на доблест

Пребројани 100 отсто од гласовите: Како изгледа изборната мапа по првиот круг од локалните избори?

Официјално: Шилегов е нов градоначалник на Скопје со 40.000 освоени гласови повеќе од Трајановски

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.