Нова промоција во Вип: Двојно повеќе кредит за новите припејд корисници

1894 Views Ноември 6, 2017 Техно Редакција Емагазин

Вип ја збогатува својата понуда и воведува исклучително атрактивна промоција во припејд сегментот во мобилната телефонија со која корисниците добиваат двојно повеќе кредит и можност за целосна комуникација со своите сакани. 

Со оваа најнова припејд промоција, новите припејд корисници добиваат едно пакување со 2 припејд SIM картички и тоа за само 300 денари при што секоја од нив има вклучен кредит од 300 денари, наместо редовните 150 денари. 

Дополнително, во првата недела од активирањето на картичките корисниците добиваат бесплатен неделен пакет со неограничени разговори и SMS пораки кон сите Vip корисници и 200MB интернет. 

Промоцијата со двојно повеќе кредит важи за активираните SIM-картички заклучно до 15.12.2017г.

Кредитот може да се искористи во период од една година од моментот на активација.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести