(Фото) Како Грците на Твитер го „бранеа“ гирото

944 Views Декември 4, 2017 Балкан Редакција Емагазин

Натписите во медиумите дека Европската Унија ќе го забрани гирото и ќебапите, кои подоцна беа демантирани, предизвикаа еуфорија во Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Грција.

Како и нашите твитерџии, и грчките беа прилично активни на темата како ќе се „брани“ гирото од ЕУ.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Грците, а и Македонците може да здивнат: Нема забрана за гирото и ќебапите

Фото: Твитер/lifo.gr

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.