(ВИДЕО) Пожар на Градежен факултет

Пожар избувна денеска во зграда која ја користат Градежниот и Архитектонски факултет во Скопје.

По брзата интервенција на неколку пожарни возила истиот е локализиран.


Пожарот зафати три простории од вториот кат на Факултетот.

На местото на пожарот пристигна и полиција и Брза помош.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови