Да им ги исполниме желбите на дечињата од Клиниката за детски болести

Болните дечиња од одделите за онкологија и хематологија на Клиниката за детски болести направија список што сакаат да им се купи за Нова година.

Играчки исто така се потребни и за одделот каде што одат на вежби децата со аутизам.

Лице за контакт Владо 071 214 524

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.