(ВИДЕО) Реализирање „во живо“ на најдобрите македонски твитови станува хит на интернет

449 Views Ноември 9, 2017 Забава Никола Осило

Во Македонија се почесто се користат новите технологии и социјалните мрежи за забава, но и за бизнис, а најдобри се оние примери кои во кои се спојуваат забавата и бизнисот.

Неколку млади лица се сетија „во живо“ да ги реализираат најдобрите македонски твитови и да направат серијал кој забрзано станува хит на интернет, а посебно кај твитер заедницата во земјава. Им посакуваме успех!

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!