(ВИДЕО) Силна експлозија урна зграда во рускиот град Ижевск, десетици лица се затрупани

491 Views Ноември 9, 2017 Свет Редакција Емагазин

Во рускиот град  Ижевск денеска се  урна дел од станбена зграда при што загина едно лице, а две се повредени.

Eксплозијата најверојатно е предизвикана од несоодветно ракување со плинска боца, соопштија локалните власти.

Две лица се извлечени од урнатините. Расчистувањето на објектот е во тек. Експлозијата уништи 32 стана од деветкатница.

Фото: Коммерсант

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови