Професорката Снежана се уште не е пронајдена, блиските апелираат за помош

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа.

„Ви благодарам на досегашната помош и ангажираност, но Снешка сѐ уште ја бараме. Секоја информација е добредојдена.  Снешка е исчезната од вчера наутро, слаба, висока со сини очи. Најверојатно е во пижами и кафеана јакна.Ве молам доколку некој ја препознае, јавете се на следниве телефони: Пламен ‭078/257-878‬- сопругот и Филип 078/261-126 или обратете се во најблиската полициска станица“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.