„Бетон-Штип“ оствари загуба од 63 милиони денари

893 Views Декември 6, 2017 Бизнис Никола Осило

„Бетон-Штип“ во периодот јануари-септември, годинава оствари загуба од 63 милиони денари, што е влошување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 29 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!