Детална листа: Кои се 219. вработени во Министерството за информатичко општество и администрација?

1293 Views Декември 7, 2017 Македонија Никола Осило

Како дел од акцијата за зголемување на транспаретноста на Владата, Министерството за информатичко општество и администрација објави листа на сите вработени со име и презиме, телефонски број за контакт и мејл адреса.

На листата може да се види дека во министерството има 219 вработени на различни позиции од помлади референти, раководители, советници и соработници.

Тука:  (Список на лица вработени во институцијата со позиција, службен е-маил и службен телефон)

Фото: profitguide.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!