На Марина (24) и се потребни 5.000 евра да го спаси окото

На 24-годишната Марина и требаат средства да го зачува видот, а за тоа и се потребни уште само 5.000 евра.Овие средства и се потребни за младата девојка што побрзо да замине на третмани и да го спаси окото,

Средствата се потребни за вториот третман и второто лечење во Германија и мора брзо да се реагира.

Може да се донира на телефоните

Телеком 143 191

Вип/Оне 143 467

Или на сметка (Комерцијална банка) со назнака за Марина Јовановска 300007100530695

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.