Оливер Драгојевиќ сепак не може да ги издржи концертите и ги откажа и двата

1769 Views Декември 7, 2017 Забава Редакција Емагазин

Легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ сепак не може да ги одржи двата концерти закажани за 15 и 16 декември во Сплит.

Тој е тешко болен и се бори со рак на белите дробови. Но прима хемотерапија, концертите требаше да се одржат под името „ОЛИВЕРови 70“ со Загребската филхармонија во Спаладиум арената во Сплит.

Концертите се откажани до завршување на лекувањето, информираат од тимот на пејачот.

Фото: Pixsell / Автор: Ivo Cagalj/PIXSELL

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.